Daniel Defoe

Narodil se roku 1660 ve Velké Británii v Londýně jako syn výrobce svíček. V roce 1685 se zúčastnil rebelie na straně vévody z Monmouthu. Potom se stal obchodníkem, ale skončil s dluhem 17000Ł. Po návratu z vězení založil vlastní nakladatelství.

V letech 1697 až 1715 cestoval po Anglii i Evropě jako špion britské vlády.

V šedesáti letech začal psát Robinsona. Nápad na tuto knížku není jeho, některé zdroje dokonce tvrdí, že jej prostě sprostě ukradl. Stalo se to nějak takto... Jednou za ním přišel námořník Alexandr Selkirk s tím, že pro něj má nápad na knížku. Dostal slib, že se může za nějakou dobu zastavit a zeptat se, zda je dost dobrý. Jenže Daniel Defoe si tehdy na knížku ani nevzpoměl a poté tvrdil, že není tento příběh dostatečně kvalitní. Avšak později si jej přečetl a zjistil, že je to velmi skvělý námět pro knížku. Alexandr Selkirk popsal své ztroskotání na pustém ostrově a Danielu Defoeovi se to velmi zalíbilo. Rozhodl se, že nějakou dobu počká, aby nebyl obviněn, že námět ukradl, a že napíše vlastní knihu s využitím jeho popisu ztroskotání. A to je asi vše podstatné.

Daniel Defoe byl velmi aktivní autor, vydával noviny, napsal asi 500 knih a množství článků.

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2022 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz