Kmotr

název v origináluThe Godfather
autorMario Puzo
nakladatelstvíSvoboda (or. Heinemann)
rok vydání1990 (originál 1969)
ilustraceZdeněk Ziegler
doporučený věk15+
překladTomáš Korbař
hodnocení9/10

Famiglie Corleonů je jedna z nejsilnějších mafií v USA. Na vrchol ji dostal Don Vito Corleone, nebojácný muž s výjimečnou inteligencí. Jeho známosti sahají dále, než si kdo dokáže představit. To se však má brzy změnit.

Když don odmítne podílet se na obchodu s drogami, je na ulici přepaden a těžce zraněn. Neschopen vést svou organizaci zůstává v nemocnici a vedení přebírá jeho syn Sonny, nejstarší ze tří, které má. Ten dostane opět stejnou obchodní nabídku, ale také odmítne a chystá pomstu. Začíná válka s famiglií Tattagliů. Strůjce atentátu Sollozzo i jeho ochránce, úplatný policista, jsou v restauraci zastřeleni Mikem, do té doby neposlušným synem Dona Corleona. Během války pak ale umírá po lstivém přepadení Sonny, takže Vito Corleone Vstává předčasně z lůžka, aby vše dal do pořádku. Po mnoha dalších dramatických chvílích se nakonec po zemřelém Donovi ujímá famiglie Mike a přivádí ji zpět ke slávě.

Kniha byla perfektní.

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2022 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz