Pes Baskervillský

název v origináluThe Hound of the Baskervilles
autorSir Arthur Conan Doyle
nakladatelstvíStátní nakladatelství dětské knihy (or. Smith, Elder & Co.)
rok vydání1966 (originál 1908)
počet stran200 + 34
ilustraceKarel Vaca
doporučený věk12+
překladFrantišek Gel
hodnocení9/10

Kniha Pes Baskervillský je založena na jedné západoanglické pověsti. V knize vystupují Sherlock Holmes a dr. Watson, Hugo a Henry Baskerville, dr. Mortimer, pes, manželé Barrymorovi, přírodozpytec pan Stapleton a jeho sestra (později se ukáže, že je to jeho manželka), zločinec Selden a další.

Vše začne návštěvou doktora Mortimera u Sherlocka Holmese. Vylíčí mu starodávnou pověst o psu, který vraždí členy rodu Baskerville. A zároveň mu oznámí, že jeden muž z tohoto rodu za podivných okolností zemřel - Charles Baskerville.

Proto se Watson vydává s jeho dědicem Henrym na jeho sídlo. Má jej hlídat a pátrat po důkazech, které by případ rozřešily. Zprávy odesílá do Londýna Sherlocku Holmesovi, který se odtud nemůže vzdálit.

V tomto kraji se setkává s několika sousedy, se kterými až na drobný incident vychází jak Watson, tak Henry Baskerville.

Průběžně je případ rozplétán a v kraji se taky objeví Sherlock Holmes, který nezávisle na dr. Watsonovi pátrá. Podaří se jim zjistit, že onen sběratel motýlů je dědic Henryho Baskervilla. Proto připraví lest, která jim umožní získat důkazy proti němu. Zjišťují, že ten pekelný pes byl také podvrh - pes natřený fosforeskující barvou. A tak je záhada rozřešena.

Knížka byla bezchybná a hrozně se mi líbila.

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2022 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz