Poslední kmotr

název v origináluThe Last Don
autorMario Puzo
nakladatelstvíKnižní klub (or. William Heinemann)
rok vydání2004 (originál 1996)
počet stran448
doporučený věk15+
překladJaroslav Holba
hodnocení8/10

Kniha Poslední kmotr z prostředí mafie, hazardu a filmu se točí především kolem Croccifixia (Crosse) De Leny a dále kolem famiglie Clericuziových, Josepha (Pippiho) De Leny, Atheny Aquitaneové a filmové společnosti Loddstone.

Příběh začíná prologem, který nás v roce 1965 v Quogue seznamuje s prostředím a postavami. Dále už kniha pokračuje v devadesátých letech.

Clericuziovi, mafiánská rodina, se snaží získat vliv a majetek a zařadit se do běžné společnosti. Příjmy mají především z hazardu a podnikání, důrazně odmítají obchod s drogami. Don Clericuzio vybudoval během svého života vlivné impérium, které má pod palcem mnoho policistů i státních úředníků. Starost však Donovi dělá jeho vnuk Dante.

Ten dokonce zabije svého strýce Pippiho, aby se tak pomstil za vraždu svého otce z jiné mafiánské rodiny. Pak má spadeno i na Pippiho syna Crosse, ale ten je rychlejší a zbavuje se jej. Famiglie jej pak sice donutí opustit Státy, ale tomu to příliš nevadí a cestuje za Athenou, svou vysněnou ženou, do Francie, kde se léčí její dcera.

Kniha byla výborná.

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2022 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz