Robin Hood

2.7.2007

název v origináluRobin Hood
autorAlexandre Dumas st.
nakladatelstvíNakladatelství svoboda (originál Edition Flammarion)
rok vydání1989 (or. 1893)
počet stran240
hodnocení7,5/10

Kniha Robin Hood vypráví o stejnojmenném anglickém zbojníkovi a jeho partě ze Sherwoodského lesa.

Mezi postavy důležité pro děj patří kromě Robina Hooda také Honzík, Much, Will Scarlet, sir Tristan, lady Christabela, Maud, mnich Tuck, sir Richard, Mariana, sir Guy Gamwell a jeho žena.

S Robinem Hoodem a skupinou zbojníků se seznámí a spřátelí také Richard Lví srdce, král Anglie.

Mezi záporné postavy patří například král Jan nebo šerif z Nottinghamu. Zbojníci samotní nemají rádi Normany a všechny, kteří s nimi s radostí spolupracují.

Knížka sleduje mnoho let života Robina Hooda. A spolu s ním se čtenář seznámí i s dalšími zbojníky, s některými pouze jako s bezejmenným davem, ale s jinými i do značných detailů.

Cílem zbojníků je brát bohatým Normanům, jejich sympatizantům a nepoctivým mnichům a dávat chudým Anglosasům a těm, kteří pomoc potřebují. Proto se celá parta těší u obyčejných lidí mírných sympatií.

„Přepady“ jsou vymyšlené velmi zajímavě. Vyhlédnou si bohatou oběť, která projíždí Sherwoodským hvoznem, a donutí ji, aby se s nimi najedla. Po jídle však chtějí bohatě zaplatit. Vzhledem ke značné přesile zbojníků a hbitému jazyku Robina Hooda tak peníze do kasy přibývají velmi rychle, aby pak posloužily chudým. Kniha končí až po mnoha letech smrtí hlavních postav včetně Robina Hooda.

Kniha se dobře čte, jen z nějakého důvodu vyvolává dojem jakési „roztříštěnosti“, místy to působí, jako by měla každá kapitola jiného autora. A také se někdy kniha zdá být poněkud „plytká“.

Jan Zaškolný

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2022 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz