Rozcestí

název v origináluDecider
autorDick Francis
nakladatelstvíOlympia (originál Michael Joseph Ltd.)
rok vydání1994 (or. 1993)
počet stran259
překladJaroslava Moserová - Davidová
hodnocení9/10

Lee Morris, hlavní hrdina knihy Rozcestí, je architekt, který živí svou rodinu (s jeho ženou má šest synů) tím, že opravuje ruiny a opravuje je do obyvatelného stavu.

Do velkého nebezpečí je však dostane tím, že se zúčastní schůze akcionářů dostihového závodiště Stratton Park. Vlastní 8% akcií podniku, který patří víceméně rodině Strattonů. To je bohatá familie, v jejíž čele stojí po smrti třetího barona Williama Darlingtona Strattona baron čtvrtý – Conrad Darlington Stratton. Ačkoliv ten, stejně jako zbytek rodiny, se nechá ovlivňovat sestrou třetího barona, paní Marjorií Binshamovou. Dalšími členy jsou Keith Stratton, Ivan Stratton, Dart Stratton, Hanna Strattonová (dcera Keithe Strattona a matky Lee Morrise), Rebeka Strattonová a Forsyth Stratton.

V rodině jsou skupinky, které chtějí naložit se závodištěm různým způsobem. Prodat i s pozemky, nechat ve stavu, v jakém je nyní, nebo zrekonstruovat a vylepšit?

O několik dní později je Lee Morris opět na závodišti, aby si prohlédl, jak to tam vlastně vypadá a co by se dalo změnit. Dojde však k nepříjemné události, výbuchu části starých tribun. Architektovy děti událost přežijí ve zdraví, ale Lee se musí dostavit na ošetření do nemocnice. Kdo za tím stojí?

Během následujících dní odhaluje architekt a stavitel v jedné osobě mnohá tajemství rodiny Strattonových. Odhaluje, že tribuny vyletěly do povětří kvůli Rebeky a že Jack je synem Keitha a jeho dcery Hanny.

Nakonec se ještě dozvídáme o sedmém přírustku do rodiny Lee Morrise. Opět kluk.

Knížka se velmi dobře četla.

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2024 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz