Stvořitel vesmíru

název v origináluMaker of Universes
autorPhilip José Farmer
nakladatelstvíLaser
rok vydání1992
počet stran160
ilustracePetr Bauner
doporučený věk15+
hodnocení9/10

15.6.2007

Robert Wolff je už starší muž, když přijde zásadní zlom v jeho životě. V domě, o jehož koupi se ženou uvažuje, objeví podivný objekt, který vypadá jako vstup do jiného světa. Zároveň s tím se dostane k záhadnému lesnímu rohu. To mu doslova nedá spát a on se v noci do domu vloupá. Jelikož je v něm objevem, nemá na vybranou a bez přemýšlení musí bránu použít.

Dostává se na neznámé místo, jak se později ukazuje, jde o naprosto odlišný svět než ten, který znají lidé na Zemi.

Wolf zjišťuje, že místo, na kterém se nachází, se podobá ráji. Lidé jsou zde věčně mladí a netrvá dlouho a mladík se stane i ze samotného hlavního hrdiny.

Jak nový svět objevuje a prozkoumává, zjišťuje, že ne vše je v něm tak ideální. Vládne mu totiž Vladař, který má k dispozici téměř božské nástroje. A s pomocí nich může se světem nakládat podle své momentální nálady. A někdy je docela krutý, což dokazuje naprostým zničením Atlantidy.

Ale vraťme se ještě kousek zpět. Netrvá dlouho a Robert Wolff se zamiluje do Chryséis, zdejší ženy. Spřátelí se také s Kickahou, který se později ukáže jako schopný vůdce, který má navíc v celém světě vysoké postavení.

Rozhodnou se Vladaře sesadit a ukončit tak jeho krutovládu. Cesta je strastiplná, musí bojovat také s jedním bývalým Vladařem. Nakonec jsou však díky velké pomoci vlivné Podargy úspěšní. Wolff navíc zjišťuje, že předtím, než byl v „normálním“ světě jako mladík nalezen a adoptován, býval v tomto světě sám Vladařem...

Kniha byla velice zajímavá a lze ji rozhodně doporučit k přečtení.

Jan Zaškolný

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2024 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz