Myši

Myš

Myši jsou v současnosti pro mnohé nepostradatelným pomocníkem při práci s počítačem, ačkoliv si ji nechal patentovat Douglas Engelbart už v roce 1970. Pochopitelně je můžeme rozdělit podle několika faktorů.

Rozlišujeme myši optické a kuličkové. Technologie kuličkových "hlodavců" je starší, což je také dost poznat. Dost rychle se zanášejí špínou a tím ztrácejí citlivost, tudíž je třeba je pravidelně důkladně čistit. Kromě toho nejsou příliš přesné. Využívají se spíše jen v kancelářích, méně náročných domácnostech nebo bohužel také ve školách. Oproti tomu myši optické jsou pro používání mnohem pohodlnější. Jejich jedinou výraznější nevýhodou je pak to, že mohou být náročnější na povrch a na špatném mohou poskakovat z jedné části obrazovky na druhou. Obdobou optických jsou laserové, které jsou ještě o něco přesnější, ale jinak jsou od optických téměř k nerozeznání.

Druhé dělení je na myši s kabelem a bezdrátové. Tady už není tak jasné, co je lepší. Výhodou bezdrátových je snadnější manipulace a větší mobilita, mezi nevýhody nutnost vyměňovat baterky, které často dojdou v nejméně vhodnou chvíli, někdy pomalejší odezva a v menší míře i to, že v blízkosti mobilních telefonů jsou méně praktické - někdo vám zavolá zrovna ve chvíli, kdy se utkáváte s finálním bossem ve vaší oblíbené hře a myš jako zaměřovač začne poletovat po obrazovce. Nutno přiznat, že problém s napájením už možná příliš dlouho trvat nebude, neboť už nyní jsou dodávány snadno vyměnitelné akumulátory nebo je problém vyřešen speciálními podložkami, kdy je využito elektromagnetické indukce.

Často se můžeme setkat s pojmem ergonomie. O co jde? V minulosti se vyráběly velmi univerzální myši s nic moc designem. Jak dospěla doba, výrobci začali vyrábět ergonomické myši, které jsou tvarované tak, aby co nejlépe padly do ruky. Zároveň ji mají co nejméně negativně ovlivňovat a namáhat. Proto bývají často udělány speciálně pro praváky, tudíž ti, kteří jsou výjimeční a píší levou rukou budou mít situaci ulehčenou, neboť mají menší výběr...

Standardem jsou minimálně dvě tlačítka s rolovacím kolečkem použitelným jako tlačítko třetí. Najdeme však i takové, kde se počet malinkých "čudlíků" blíží i k desíti.

Připojení k počítači probíhá přes univerzální USB či PS2.

Co se týče ceny, nejlevnější jsou běžně myši kuličkové s kabelem i do 100Kč, dražší bývají potom bezdrátové optické, kde se cena může vyšplhat až na několik tisíc korun.
 
Koupit si myš na Funstore.

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2024 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz