Základní desky

Základní deska

Základní deska je stavební kámen počítače. Od této součásti se odvíjí úplně vše - nevyhovující základní deska dokáže dokonale zhatit vaše plány o vysněném počítači. Do motherboardu zapojujete velké množství součástek, jde tedy o jakousi centrálu počítače. To, co vidí ze základní desky běžný uživatel je pouze zadní blok konektorů, zbytek je před zraky uživatelů až do sejmutí krytu skryt. Běžně se setkáme se základními deskami pro AMD a pro Intel.

Někdy bývají na základní desce integrovány další součásti počítače - především síťová a zvuková karta. Integrované grafické karty se pro hráče her příliš nehodí, takže opodstatnění najdou možná jen v kancelářích a úřadech.

Některé základní desky obsahují šikovnou vychytávku - DualBIOS. Pokud se vám něco stane s BIOSem, nemusíte ještě hned zoufat, protože budete mít šanci na nápravu.

Rozměry jsou nejčastěji 305×245 mm.

Záruka na základní desku bývá 2-3 roky.

Ceny se u běžných motherboardů pohybují od dvou do pěti tisíc korun, u Intelu ovšem se můžete setkat i s deskami o několik tisíc dražší.

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2023 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz