Kevin Mitnick

Narodil se 6.srpna 1963 a vyrůstal poblíž Los Angeles v San Fernando Valley. Již od mládí poznával, jak dělat něco, co by neměl. Mohl jezdit městskými autobusy či telefonovat zdarma.

"Vyzbrojen klávesnicí je nebezpečím pro společnost." Tak znělo odůvodnění soudu, když mu zakázal jakýkoliv přístup k počítači.

Kevin Mitnick byl jako hacker postrachem tisíců Američanů, dokonce byl jednou z nejhledanějších osob v historii FBI. Naboural se do počítačových systémů DEC, Fujitsu, Nokia, Motorola, Sun Microsystems. Jeho schopnosti přesvědčovat lidi jsou totiž neuvěřitelné. Po jeho zatčení v 15.února 1995 mu hrozilo několikset let vězení, nakonec však z této situace vyvázl jen s odřenýma ušima. Kdoví jak soud přesvědčil. :-)

Po svém propuštění úplně změnil svůj životní styl a stal se nejvyhledávanějším odborníkem na zabezpečení počítačových systémů v USA.

Ve knize Umění klamu prozrazuje tajemství jeho úspěchu. Popisuje, jak snadné je využitím sociotechnickým metod snadné zjistit pro běžného smrtelníka naprosto nedostupné informace, jak sabotovat úřady nebo podniky. Popisuje to v množství příběhů, v nichž někdy sám účinkuje. Ukazuje, jak klamná je představa bezpečnosti soukromých i firemních informací, jenž jsou zabezpečeny systémy za mnoho milionů, ale mají k nim přístup někteří zaměstnanci.

Sociotechnika = ovlivňování a přesvědčování lidí pro zisk hledaných informací.

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2021 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz