Červen 2005

24.6.

Stálý odkaz

Úsměvný obrázek, ten program očividně není nejnovější...
Dnes jsem si všimnul, že celý weblog neobsahuje sic jediný obrázek. Co takhle to napravit?
Rámy? Fuj!Podívejte na obrázek, který si můžete zvětšit kliknutím na náhledový, který by měl být někde napravo od tohoto textu (to kdyby to někomu nedošlo, např. vinou otupění smyslů s české politiky, ze které zůstává rozum stát). Snad není třeba psát, že je ten program asi o dost starší, přesto to píšu, hmm.

22.6.

Stálý odkaz

Nový větrák! OK, ale jak nainstalovat?
V pondělí jsem byl pro nový větrák, našlo se něco za 110 Kč. Problém nastal později. Když jsem se dostal dovnitř a rozmontoval i plechovou skříňku se starým větrákem a se zdrojem, zakuckal jsem se kvůli prachu, který se mi rozvířil kolem hlavy. Po téměř polovině hodiny jsem tu krabičku měl sice jakž takž vyčištěnou, ale vyvstal jiný problém. Totiž, nevěděl jsem, jak vyřešit nepříjemnou věc. Ze té staré chcíplotiny vedly 2 drátky, z novinky 3. Díkybohu se nakonec našel někdo schopný a věčné roztáčení při startu počítače je u konce, hurá!

20.6.

Stálý odkaz

Ostuda jménem Formule 1 - Indianapolis
Během včerejšího závodu vozů F1 došlo k obrovské ostudě! Blamáž, hlásají novinové titulky. Fanoušci žádají o vrácení peněz za vstupenky. Není se čemu divit, divadlo za stovky dolarů, to je opravdu nehoráznost. Ovšem přesně to měli natěšení fanoušci během jediného odpoledne prožít.
A k čemu to vlastně došlo? K něčemu, co se zapíše mezi největší ostudy v kronice Formule 1. Do očekávaného závodu nastoupilo všeho všudy 6, slovy šest, vozidel, které ani náhodou nelze řadit mezi špičku. Zbylých čtrnáct se na trati objevilo jen při zaváděcím kole, ze kterého jela ihned do boxové uličky a do garáží.
Tuto katastrofální situaci má na vědomí výrobce pneumatik Michelin, který má už druhý rok po sobě problém s řádným připravením pneumatik pro závod na americkém okruhu. V pátek ve třísetkilometrové rychlosti opět havaroval německý jezdec Ralf Schumacher, jenž tak má na tuto dráhu velmi nepřijemné vzpomínky. Stejná situace jej potkala i loni, tehdy dokonce v samotném závodě. Po této nehodě při tréninku se Michelin rozhodl případ prošetřit, ale příčina nebyla zjištěna. Proto bylo týmům obouvajícím pneumatiky největšího dodavatele pro F1 doporučeno do závodu neodstartovat. Uvažovalo se o řešení, totiž přebudováním části tratě tak, aby se okruh stal bezpečnější a vše se obešlo bez problémů. Avšak obtloustlí šéfové byli neschopní jakékoliv dohody, kterou, jak je již zvykem, blokovala především stáj Ferrari, která náhodou obouvá pneumatiky Bridgestone. A proto taková ostuda.
Na prvních dvou místech jezdci rudého italského týmu, kteří, ač se jistě hezky svezli, dělali, že je vše mrzí. A tak jediný usměvanvý byl na třetím místě jezdec stáje Jordan, pro kterého to byl v dosavadním životě obrovský úspěch. Naštvaní diváci stihli naštěstí odejít již běhěm prvních kol a proto tuto žalostnou komedii nemuseli dále sledovat. Nutno říci, že vůbec o nic nepřišli.
PS: Neberte to tak vážně ;o).

19.6.

Stálý odkaz

Věříte v zázraky? Zázraky se dějí.Věřte!
Včera večer mi definitivně dosloužil větrák. Úplně se zadřel a lopatky se odmítaly hnout i při snaze roztočit je pravítkem, jak už to fungovalo celý rok.
Se smutným pocitem šel jsem spáti. Zdál se mi nádherný sen - podařilo se mi vytvořit bezchybé webové stránky... blablabla. Ranní probuzení do jinak možná krásné neděle však bylo otřesné. Vědomí, že bez větráku můžu mít komp zapnutý maximálně patnáct minut v kuse mě ničilo. Žádné dobývání Almy v Jagged Alliance 2, žádné vytváření dalších wallpaperů pro web, žádné...
S prosbou, aby se větrák nakonec přece jenom roztočil přicházím k počítači. Má mysl je smířena s nejhorším. Mačkám čudl POWER a zadržuju dech. Ne, absolutní ticho, větrák se netočí. Zkouším pravítko, už není co zkazit. Kdepak, větrák je ztracen. Lopatky se odmítají začít točit a já můžu udělat jediné. Vzdát to. Ale ne tak snadno! Ještě zkouším pořádně přitlačit a vida... větráček se pomalounku roztáčí, rychleji, rychleji? Mám to v kapse, jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!
A pak, že zázraky neexistují! Nevím, jak dlouho to vydrží, proto raději co nejdříve vyrazím do obchodu zbavit se posledních finančních prostředků. Ale pamatujte, víra dokáže zázraky. Věřte (v cokoliv) a doufejte do poslední chvíle! Nikdy se nevzdávejte!

1.6.

Stálý odkaz

Balit JPG? To snad ani ne
Dlouhou dobu se chystám napsat článek o tom, co někteří lidé dokáží zabalit, konečně píšu, vy čtěte, prosím.
Není to dlouho, co jsem si stahoval pár fotek šutrů, abych se je naučil poznávat, nutno přiznat, že mi to moc nešlo.
Zarazilo mě však, když ony fotky po rozbalení zabíraly stejně hodně místa. Když jsem nad tím chvílí přemýšlel, nedávalo mi to smysl. Ty fotky měly řekněme 200 KB ve formátu rar, po rozbalení měly ty samé jpg asi o 2 KB více.
Je sice jasné, že by bylo nepraktické stahovat ty fotky postupně pomocí uložit obrázek" (což navíc někdo neumí), ale ten rar mi nedával smysl. Proč ne zip? Pokud vím, zip je do univerzálnosti mnohem spolehlivější. Takové školy a program WinRar je totiž téměř neslučitelná věc.
Podobně se divím nad tím, že jsem kdysi používal na webu rar kvůli toho, že měly ty soubory asi o 5% menší velikost. Stálo mi to za to? Stálo, protože mi nedošlo, že to neotevře o x% více uživatelů, než kdyby to bylo v zipu.
Chybami se člověk učí. A já se poučím z tohoto článku a začnu si zápisy do weblogu trochu více promýšlet, protože když to po sobě čtu...

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2022 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz