Oheň

autorHenri Barbusse
nakladatelstvíNaše vojsko
rok vydání1989
počet stran288
ilustraceOtakar Nejedlý
doporučený věk15+
hodnocení8/10

Protiválečná kniha Oheň představuje život vojáků s jejich strasti a problémy. Henri Barbusse líčí, co se děje, když mají vojáci volno, jsou na hlídce nebo v bojové akci.

Ve 24 kapitolách se střídá prostředí a děj. Tu je popis shánění lepšího místa k ulití volna, jinde se o válce válečníci baví s civilisty. Autor také popisuje své přátele, zbraně, smýšlení lidí z mimo válečných zón. V kapitole Oheň nás pak zavede do obrovské bitvy, následně Obvaziště do bunkru s raněnými vojáky.

Kniha se velice obtížně čte, neboť je každá věta nabitá informacemi. Mnohokrát se mi stalo, že jsem se musel vracet o stránku zpět, neboť jsem celou "zápletku" přestával chápat. Přesto má knihatéměř úctyhodných 300 stran, to jenom svědčí o tom, kolik toho autor během 22 měsíců na frontě prožil.

Oheň je dosti specifické čtení, které trochu připomíná "jinak" psanou encyklopedii. Rozhodně to není nic oddychového, kniha vyžaduje při četbě věnování značné pozornosti. Doporučit ji lze každému, kdo chce vědět, jak to v I.svétové válce opravdu vypadalo.

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2022 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz