Září 2005

28.9.2005

Stálý odkaz

TV Nova přestává ignorovat počítačové hry???
Včera jsem náhodou viděl sportovní zpravodajství na jinak zpravodajsky nemožném zmíněném kanále a značně mě udivila poslední zpráva, kde se zmiňovali o připravované hře Tiger Woods 2006. Že by nám, pařanům, svítalo na lepší časy?

27.9.2005

Stálý odkaz

Google má narozeniny!
Narozeninové logo Google. Google slaví již své sedmé narozeniny. U té příležitosti ukazuje opět nové logo, které je moc povedené! Však se sami podívejte.

26.9.2005

Stálý odkaz

Jak jistě pravidelní čtenáří ví, rád poukazuji na nedostatky u Centra
I v matematice dochází k inovacím. A tentokrát tady mám další zajímavý obrázek. O tom, že celek je složen ze 100% se učí už na základní škole.
Centrum však rádo inovuje, jen se podívejte. Pokud vás napadá vysvětlení toho, jak může mít část celku přes 100%, klidně napište svou převratnou teorii do návštěvní knihy nebo na můj e-mail.

25.9.2005

Stálý odkaz

Alonso mistr světa
Není nejlepší jezdec, nemá nejrychlejší vůz, přesto už dva závody před koncem sezóny získal titul. Jeho výhoda tkví ve velice spolehlivém monopostu. Zatímco jeho největší konkurent Kimi Raikönnen odstoupil z prvního místa pro poruchu motoru a v posledním kole mu v jednom ze závodů praskla pneumatika (rovněž na prvním místě), dále musel měnit několikrát motor před či po kvalifikaci atd. Nebýt těchto jeho problémů, situace by byla opačná nebo by se do posledního závodu o prvenství vedl boj.
A protože mě nenapadá rozumný závěr, jenom několik hloupých, končím je tak. :-)

24.9.2005

Stálý odkaz

"Strýček Bill" stále nejbohatší
Podle každoročního průzkumu časopisu Forbes je zakladatel Microsoftu Bill Gates stále nejbohatším člověkem na světě. Jeho celkový majetek se odhaduje na více než padesát miliard dolarů. A to je Bill Gates značným sponzorem afrických dětí a podobně. Vyměnili byste si to s ním?

23.9.2005

Stálý odkaz

Nové logo
Po kratší přestávce se opět vracím k tradici, a proto je tady opět nové logo. Tentokrát nejsem autorem jen já, ale také HEGI. A protože v zásobě mám opět několik dalších obrázků 234×60, tradice bude jistě ještě nějakou chvíli pokračovat.

20.9.2005

Stálý odkaz

Jak jen ten nadpis zněl předtím, než mi zmrznul počítač? Televize už mi leze na mozek ne, jo už vím - Televize mi nedá spát
SuperStar, BigBrother, Velký Bratr, Hvězdná pěchota, VyVolení... pojmy, které zná asi každý. Mimochodem, přišli jste někdy na to, proč se píšou tak často uprostřed s velkým písmenem? Ale zpět k tématu.
Zdál se mi really zvláštní sen. Půlka třídy se účastní Vyvolených, takže je kvůli plněným úkolům ve škole pěkný bordel. Tadyhle má někdo před vyučujícím vypít flašku šampaňského na ex, jinde úmyslně hodit někomu na hlavu sáček s vodou z okna. Osobně jsem se chvíli nechal vláčet tělem někoho, kdo měl za úkol vypadnout ze školy. Jakmile se mu to podařilo, nějak jsme se zase separovali a já se vydal po svých.
Nějak (opravdu už si nepamatuji jak) jsem se dostal na tramvajovou zastávku, kde se čekal příjezd Juliána Záhorovského (jmenuje se tak nějak, že jo?). Ten v mém snu nejspíš "strašil" kvůli toho, že jsem si den před tím vzpomenul na písničku, kterou zpíval, jelikož jsem slovíčku dvěma rozuměl. Všichni skákali kolem jedoucích tramvají, bohužel si vůbec nepamatuji, kolik lidí tramvajáci nemilosrdně přejeli. Já jsem se jen toulal kolem, neboť jsem si rozhodně nepřál býti umačkán davem. Když vtom, kde se vzalo tu se vzalo s ním zastavilo auto pár metrů ode mne. Zapřísáhlí fanoušci skákali pod kola tramvajím, on vystoupí a já nejblíže. Abych to zkrátil. Jdu s ním k místu jeho ubytování, což je pár kilometrů. Za tu dobu jsme jen tak pokecali, já mu slíbil udělat oficiální webstránku. Něco mi za to nabídnul, škoda, že už nevím co, pamatuji si jen, že to bylo dost originální.
Protože, jak tak koukám, jsem toho napsal víc než příliš moc (poznámka z konce měsíce - zdrojový kód této stránky má přes 15KB!, asi 10 stránek textu), zakončil bych příspěvek jako vždy lidovým moudrem :-). Nikdy neodpovídej na otázku "Šel bys do Vyvolených?" způsobem "Leda ve snu", jsou hezčí věci, o kterých by se člověku mohlo zdát.

16.9.2005

Stálý odkaz

Google střídá jedno logo za druhým
Přesvědčit jste se mohli v galerii, kterou však již Google zrušil.

12.9.2005

Stálý odkaz

Udivující výsledky ankety
Kladu si otázku, na kterou mě napadají dvě možné odpovědi. Která je správná?
O co jde? Na HHPZ's Pages byla nedlouhou dobu anketa a tady jsou její výsledky...
Jaký je váš vztah k reklamě? (celkem 122 hlasů)
Nenávidím reklamu! - 74
Nemám ji v oblibě. - 22
Je mi to šum a fuk. - 16
Miluju reklamu. - 10
Co se mi na ní nezdá? Problém je v tom, že nebýt reklamy, není "bezplatná" komerční televize, noviny stojí desítky korun, neexistují téměř žádné freemailové služby atd. Reklama je přece to, díky čemu je vše tak, jak je. Když se tedy podíváte na výsledky, nabízí se otázka proč lidé hlasovali takto.
Odpovědi se nabízejí dvě. Buď vůbec netuší, čemu za reklamu vděčí, nebo jednoduše při odpovídání na otázku nepřemýšleli nad tím, k čemu se vyjadřují. Je to zajímavé, tak plánuji podobnou anketu, podle které snad konečně zjistím, která ze dvou odpověďí je ta pravá.

9.9.2005

Stálý odkaz

Gmail v češtině!
Po delší době "testovacího" provozu se na Gmailu objevila čeština. Tento pochopitelný krok vede dál k tomu, co snad brzy nastane - možnost registrace bez pozvánek. Pro ty, kteří dění pravidelně nesledují jen upřesním, že gmail.com je služba od google.com, která je podle Seznamu bezchybná (tak jej rovnou zkopíroval).

6.9.2005

Stálý odkaz

Letadla, letadla, nepadejte
Máte už taky plné zuby padajících letadel? Já jo. Už jen čekám, až mi nějaké spadne na hlavu. Vlastně na střechu, držím se při zdi (doma). Ani se jim moc nedivím, při dnešní hustotě letového provozu. Letadlo sem, letadlo tam, co já s ním jenom udělám, že?
Původně mi jeden zápis o padajících letadlech v srpnu stačil, ale kromě dalšího pádu mě ke psaní přimělo to, že nad náma během minuty proletělo pět letadel téměř v jedné přímce (a nekecám!).Pro ujasnění, normálně nad náma tolik proletí za týden. No dobře, kecal jsem, už šest (tentokrát bohužel jiným směrem). Že by invaze americké armády :-( ? V dáli už vidím parašutisty. Ok, je jen jeden a je to paraglidista (napsal jsem to správně?). Tak vám tedy přeju veselý a příjemný let, plánujete-li ještě dovolenou!

5.9.2005

Stálý odkaz

Ztrácí Internet Explorer podíl v oblasti prohlížečů internetu?
Při prohlížení srpnových statistik HHPZ's Pages mě zarazilo, že IE už nemá ani 80% Přitom ještě v březnu u mě měl téměř 87%. Červnovému výsledku necelých 82% jsem tehdy nevěnoval přiliš pozornost, neboť i návštěvnost jsem měl kvůli dlouhé době bez aktualizace třetinovou.
Opačný trend nastal u prohlížeče Mozilla a odvozených (Firefox). V březnu ani ne 11%, v červnu slušných 15% a v srpnu dokonce 17%!
Stejně tak narůstá na úkor zažitého Internet Exploreru i podíl prohlížeče Opera. V březnu pouhopouhé 2%, v červnu dvě a půl a v srpnu již přes 3%!
A nyní přichází ta nejdůležitější otázka. Jde o dlouhodobý trend? V úvahu je třeba vzít to, že v letních měsících chodí spousta obyčejných lidí jinam než na internet, mám na mysli aquaparky, plovárny apod. Proto budu o dalších podrobnostech brzy opět informovat.

4.9.2005

Stálý odkaz

Big Brother vs. VyVolení
Předem upozorňuji, že ani jednu z těchto soutěží nesleduji. Přesto bych se o nich rád zmínil.
Jde o nákladné projekty dvou českých televizí. Prima začala nečekaně s předstihem vysílat VyVolené, Nova se do vysílání reality show vrhla koncem srpna. Po týdnu je jasné, že Prima Novu pořádně sjela. Tím, že VyVolené nasadila o zhruba dva týdny dříve ji připravila nemalé problémy. Ačkoliv se Nova honosila tím, že v neděli sledovalo přesun do vily Velkého Bratra mnohem více lidí než VyVolené na Primě, je třeba o tom zapochybovat.
Problém je v tom, čemu se říká people metry. Celé průzkum sledovanosti totiž obsahuje pouze 1333 domácností, což je pro objektivní výsledky poněkud málo, navíc když televizi sledují mnohem, mnohem větší masy lidí. Diskuze na internetu totiž mluví zcela jasně každý den pro Primu. Takže nejméně fanoušci internetu si jednoznačně vybrali VyVolené, pokud tedy neudělali to nejlepší a na TV se nevykvákli.
Reakce Novy na sebe nedala dlouho čekat, zásadně mění program vysílání do příštích dnů. Takže teď už mě nenapadne televizi ani zapnout, nebudu zkoušet trefit dobrý pořad.

3.9.2005

Stálý odkaz

Rasismus neexistuje, věřte mi, myslím to upřímně
Jistě vám došlo, proč je část nadpisu vyznačena kurzívou, takže nebude vadit, když tento pojem nebudu dále vysvětlovat. Po týdnu, kdy jsem naprosto bojkotoval tv zpravodajství, jsem se začetl do sobotního vydání novin. Byla tam pro mě spousta nových a zajímavých věcí (aby ne, po týdnu). Nejvíce mě však zaujala zvláštní pasáž textu v tabulce, kterou se mi nechce dělat:
Odvrácená tvář New Orleansu
70 procent obyvatel černé pleti
... No comment

2.9.2005

Stálý odkaz

Se ti webmastři najednou zbláznili? :-)
No, asi ne, to přijde postupně, že :-)? Každopádně mi v poslední době chodí každý den nabídka na výměnu odkazu či ikonky. Pokud se chystáte mi někdo napsat, berte prosím na vědomí několik následujících pravidel.
Za prvé do e-mailu uveďte adresu svého webu.
A za druhé, mám zájem jen o odkazy v pravém nebo levém menu stránek. Ideálně viditelných bez rolování v rozlišení 1024px×768px nebo alespoň 1280px×1024px.
Ta třetí, stále vlastním pouze vytáčené připojení rychlostí 64kbps, platím za dobu připojení a jako chudý student jsem na internetu doma jen několikrát do měsíce. Počítejte tedy prosím s tím, že odpovím zhruba za týden.
A za čtvrté, na mou odpověď mi odpovězte. Už přes měsíc se mi neozval někdo, s kým jsem byl na 90% domluvený.

1.9.2005

Stálý odkaz

Konec prázdnin
Protože dnes končí prázdniny a začíná krušný školní rok, je tady opět ona nepříjemná zpráva - mám málo času. Kromě toho pracuji na novém webu, chci vytvořit (někdy) mód do hry Fallout, na dokončení mi čekají dvě hry. Tudíž se dopředu omlouvám s případnou nepravidelnost aktualizování, pozdní odpovědi v návštěvní knize nebo na e-maily. Děkuji za pochopení.

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2022 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz