123ABC.cz

29.4.2006

Stálý odkaz

Již více než 10 měsíců uplynulo od zlomového 17. června 2005 a opět je zde další přelom v historii HHPZ’s Pages. No, vlastně už bych měl napsat 123ABC.cz . To je totiž nový název webu, který jsem přemístil na novou a elegantnější adresu www.123ABC.cz .

Oficiální spuštění se datuje k večeru z 30.4.2006 na 1.5.2006, ale v testovacím provozu si 123ABC.cz mohlo několik lidí vyzkoušet už o pár chvil dříve. Za vším stojí obrovská spousta práce, mnoho probdělých nocí, velká spotřeba elektrické energie a v neposlední řadě i nějaké ty finanční prostředky.

Přehled změn je opravdu rozsáhlý:

Měl bych vysvětlit, co mě vedlo k danému názvu a adrese. Vezmu to tedy postupně. Rozmýšlel jsem, jakou doménu prvního řádu zvolit, uvažoval jsem o cz, com a net. Nakonec jsem usoudil, že nejlepší bude cz, na kterou jsou Češi již zvyklí a píšou ji už téměř automaticky. Pak následovalo dlouhé přemýšlení, jakou adresu zvolit. Nebylo to opravdu vůbec jednoduché. Potřeboval jsem, vzhledem k rozdílnosti obsahu serveru, nějakou neutrální adresu. Jenže většina smysluplných adres, které nemají žádný speciální význam, již byla registrována. Chtěl jsem něco, co se dá zapamatovat, ale zároveň to zní alespoň maličko seriózně. Řekl bych, že výběrem jsem strávil dohromady více než 15 hodin, ale myslím, že to byl moudře investovaný čas. Když se na to tak dívám, adresa www.123ABC.cz přece není nejhorší! Název už byl potom v podstatě jen formalitou. Nakonec jsem dal přednost variantě 123ABC.cz neboť se při současné adrese přímo nabízí.

Rozhodl jsem se hostovat u GIGAhosting.cz , nepříliš známého hostingu, který však papírově nabízí docela dobré služby. Zatím jsem celkem spokojený, ale hodnotit budu pořádně až za nějaký ten měsíc, to se teprve uvidí, jaký je GIGAhosting doopravdy.

Na website jsem kromě velkého množství obsahu přidal i něco nových vychytávek, jako příklad bych uvedl možnost doporučit server někomu jinému. Vše, co je k tomu potřeba, je znát e-mail toho, komu chcete 123ABC.cz doporučit.

Také bych se pokusil předpovědět, jakým směrem se bude 123ABC.cz ubírat. Rád bych zajistil serveru redakci, která by byla schopna psát tolik článků, abych se já mohl věnovat jen jejich umístění na odpovídajícím místě a vývoji dalších služeb. Na subdoménách hodlám spustit v následujících měsících několik nových projektů. Jestli se mi vše podaří tak, jak bych chtěl, to ukáže až čas.

Pokud jste se prokousali až sem, víte už vše, co jsem vám chtěl protentokrát sdělit. Díky za pozornost a věřím, že si 123ABC.cz oblíbíte a budete se sem pravidelně vracet.

HHPZ

Zpět na úvodní stránku http://www.123ABC.cz

__________________
Menu
Cestování Čtenářský deník Download Harry Potter Hlavní stránka Mobily a SMS Počítačové hry Referáty, sloh Wallpapers Zábava
__________________
Sponzorované odkazy
__________________
Web
Katalog odkazů Naše odkazy a ikony O webu
__________________
Ikonka
123ABC.cz Ikonka 123ABC.cz pro vaše stránky a blogy. Další zde.
Zelený mužíček
* Doporučujeme přidat stránku k oblíbeným. *
    (c) Jan Zaškolný 2003 - 2024 - e-mail: info@123abc.cz - Mapa webu - www.123ABC.cz